Dnešní rally v Polsku

7. května 2008 v 22:45 | Jindra.Z. |  Reporty (archiv)

Dnešní obchodní den na Waršavské burze proběhl ve znamení rally. Přesto v ranních hodinách situace nebyla až tak jednoznačná. Zaobchodované objemy na jednotlivých titulech znamenaly jen a pouze obnovený zájem invesorů pro dnešní obchodní den.
Boužel zítřejší růstová rally nás zřejmě opustí. Současný vývoj na zámořských trzích je silně negativní. Zejména je vyprodáván finanční sektor v čele s CITIGROUP, JP MORGAN. Investoři v zámoří se obávají inflačních tlaků způsobené roustoucí cenou ropy a možností, že FED přistoupí k zvyšování úrokových sazeb.
V zítřejších ranních hodinách zveřejní výsledky BANK PEKAO, PKO BP, jelikož byl finanční sektor v USA pod silným tlakem, lze předpokládat že jednotlivé bankovní tituly WIG 20 nezůstanou stranou. Zveřejněné výsledky za 1Q 2008 u obou bankovních společností mohou působit jako ochranný štít. Ovšem do jaké míry je zcela závislé na zveřejněných výsledcích. Upozorňuji, že PKO BP dnes dosáhl nejvyšší hodnoty od ledna letošního roku!
GRUPA LOTOS, se zítra ocitne pod prodejním tlakem. Předpokládám, že cena 34,00PLN zůstane hranicí podpory. TPSA, dle mého názoru potvrdí defenzivní titul a zcela vybočí od ostatních titulů jen mírným poklesem. PKN ORLEN, bude v ranních hodinach na cenách 41,50PLN a taktéž může být silně vyprodáván. NETIA, tak jako TPSA potvrdí defenzivní titul a zcela vybočí od ostatních titulů.KGHM, bude korigovat dnešní růst, ranní open očekávám na hodnotách 105,4PLN. TVN, pokles k hodnotám 22,50PLN, může být taktéž pod tlakem prodejců
7.5.2008.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Je finanční krize již za námi?

Ano 33.3% (5)
Ne 46.7% (7)
Nevím 20% (3)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama