Investorský slovník 6.

9. května 2008 v 11:27 | Jindra.Z. |  Slovníček pojmů

-FED - Federální rezervní banka
Centrální banka v USA, jejíž základní úkol je řídit nabídku peněz, regulovat finanční trhy a zajišťovat stabilitu finančního systému.
-Finanční analytik
Jednotlivec, který analyzuje finanční aktiva za účelem stanovení investičních charakteristik těchto aktiv a identifikace jejich nesprávného ocenění.
-Finanční deriváty
Finanční instrumenty, které jsou vytvořeny jako kombinace produktů promptního trhu. Pojem finanční derivát se používá k označení swapů, opcí, budoucích úrokových měr (FRAs), termínových kontraktů futures a forwards a cenných papírů obsahujících tyto instrumenty. Finanční deriváty se mohou vázat k úrokové sazbě, měně, komoditě, akcii a dalším cenným papírům.
-FTC - Federal Trade Commission
Americký protimonopolný úřad
-Fundamentální analýza
Forma analýzy cenných papírů, která se snaží nalézt vnitřní hodnotu cenných papírů podle příslušných ekonomických faktorů. Vnitřní hodnoty jsou potom porovnávány a aktuálními tržními cenami a je odhadováno momentálně nesprávné ocenění cenných papírů.
-Futures na opce
Termínový kontrakt, u které je dodávaným aktivem konkrétní opční kontrakt.
-Futures
Kontrakt obchodovaný na termínové burze, který dává držiteli právo koupit nebo prodat k budoucímu datu za určitou cenu určité množství pokladového aktiva.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama