Páteční resumé

10. května 2008 v 15:32 | Jindra.Z. |  Reporty (archiv)

Závěrečný den obchodního týdne zůstal v záporných hodnotách. Důvodem byla ztráta společnosti AIG (zdaleka předčila odhady analytiku) a nezbývá než-li konstatovat, že finanční krize prozatím stále existuje. Ropa pokračuje ve své nezadržitelné jízdě směrem vzhůru a růst nezastavila ani oslabující americká měna. Od konce roku 2007 se ceny ropy zvýšily o více jak 33 %, od začátku tohoto měsíce si ropa připsala 10,3 %. Za velmi silným růstem cen černého zlata stojí především silná poptávka z rychle se rozvíjejících asijských států a omezená produkce ze strany ropného kartelu OPEC. Výše zmíněné důvody, vévodily pátečnímu dni na Waršavské burze. Nicméně pokles -0,2% je přijatelný s ohledem na ostatní trhy.
Situace na Polské burze:
V úvodu pátečního dne, reportovala výsledky KGHM, jenž předčila odhady analytiků. Titul v ranních hodinách atakoval hranici 109,2PLN, nicméně pokračující pokles cen měďi (-2,46%) byl dnes důvodem poklesu. Podstatnou informací bylo odeznění problémů se stávkami v těžebních společnostech.
GRUPA LOTOS, titul prorazil hranici 34PLN směrem dolů, jenž signalizoval prodejní signál. Nyní lze očekávat i další pokles. První nákupní signál u hranice 32PLN.
NETIA-propad na 3,39PLN, jsem opravdu neočekával. V příštím týdnu zveřejní výsledky za 1Q. Prozatím nevidím důvod, nepočítám li zprávu z pátečního dne o možné koupi polské TELE2, důvod tak vysokého propadu. Doporučuji na této ceně čistě spekulativní nákup v úvodu týdne.
PKN ORLEN-v ranním reportu jsem uvedl close nad 42PLN, tudíž se naplnilo moje očekávání. V příštím týdnu zveřejní výsledky za 1Q. Tato informace může zlomit rezistentní hranici 42,50-60PLN v opačném případě se podíváme na hranici 41PLN.
PEKAO-v ranním reportu jsem uvedl titul s největším prostorem pro růst, tudíž se naplnilo moje očekávání 1,01%. V příštím týdnu však očekávám obchodování okolo hranice 200PLN.
PKO BP- titul zveřejnil slušné hospodářské výsledky za 1Q. Nemá tudíž důvod k většímu poklesu. V současné době vidím prostor pro růst. Hodnoty 39PLN se zřejmě již letos nedočkáme:)
TVN-titul nenaplnil moje očekávání a posunul se směrem dolů. V příštím týdnu ve znamení výsledku se snad již dočkáme, mnou stanovené hranice 23PLN.
TPSA-titul uzavíral v kladném pásmu, nicméně v předchozích dvou seancí, vidím nerozhodnost investorů. TPSA momentálně neví, jakým směrem se má vydat. V příštím týdnu neočekávám výraznější změnu.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Jak se Vám libí stránky WIG20?

Ano. 64% (48)
Nevím. 16% (12)
Nelíbí. 20% (15)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama